Domů » Aktuality » Kladruby 2018

Kladruby 2018

Jan maraton KladrubyZávody v Kladrubech nad Labem - Rudolfův pohár máme za sebou.
Na první venkovní závody jsme vyjeli s dvojspřežím, které vedl Jan Nesvačil a čtyřspřežím, které přivezl Jiří Nesvačil.
Tyto závody byly úspěšné především pro Jana Nesvačila a jeho kobyly Zetu a Carnem, kteří bez problému prošli středečními kondičkami, ve čtvrtek zajeli velmi hezkou drezuru, díky které si vysloužili první část nominace na MS.

V sobotu zdolali nelehký maraton a obsadili krásné 5. místo z celkových 24 soutěžících v této kategorii. A i přes ne úplně vydařený nedělní parkur odkud si odvezli penalizaci za 7 shozených míčků a nestihnutí časového limitu, si udrželi alespoň 12. místo.

Veterinární kontrola Jiří KladrubyBohužel pro Jiřího Nesvačila byly tyto závody spíše nešťastné, kdy již při kondičkách jeden z jeho koní neprošel a tím byl vyškrtnut jako náhradník.
Další zklamání přišlo před pátečním startem do drezury, když okulhal i hřebec Čardáš. Tím pádem Jiří Nesvačil odstoupil ze závodů.

Radek drezura Kladruby

Na těchto závodech se poprvé představil i Radek Nesvačil se svým čtyřspřežím. Radek si přivezl více méně novou čtyřku a cílem bylo především dojet a dobře se umístit. Obojí se mu povedlo. Celkově skončil na 4.místě.