Domů » Lidé

Každý člen v týmu má své místo. Jezdci pochopitelně na kozlíku, s opratěmi a bičem v ruce, plně koncentrovaní na podání co nejlepšího výkonu v závodech. Přísedící se také účastní závodů na kočáře. Při „parádních“ disciplínách, drezuře a parkuru, přispívají naše dámy k celkovému estetickému dojmu. Maraton, akční to disciplína, je zase v našem týmu na kočáře doménou mužů. Všichni členové týmu pak mají svoje úkoly v zákulisí závodů i během všedních dnů. Chlapské osazenstvo se stará o technické zabezpečení a kočáry, stejně tak jako o dopravu a zásobování. Děvčata dbají na čistotu postrojů, koní i celého týmového zázemí. Koním zaplétají hřívy, ocasy a celkově se starají o blaho koní i lidí v týmu. Kromě toho jsou přece jen zběhlejší v kuchyni a zajišťují tak i veškeré nutné činnosti na tomto poli. Celý tým tak funguje jako jeden organismus a každý jednotlivec přispívá k celkovým úspěchům týmu.


Jiří Nesvačil sen.
Jiří Nesvačil je zřejmě nejznámějším českým vozatajem. Narodil se v roce 1958 v Moravském Krumlově do rodiny, která se již po několik generací věnovala koním a všemu s koňmi souvisejícímu. Přestože se na počátku svojí sportovní kariéry věnoval závodům military a parkurovému skákání, již v roce 1980 se začal aktivně zabývat vozatajstvím. První titul mistra republiky získal v roce 1983.

Od té doby zaznamenal mnoho dalších sportovních úspěchů, například:
- 17 titulů mistra republiky
- 10 účastí na mistrovství světa spřežení
- 4 místo ve světovém poháru dvojspřeží (2004)
- 10 místo ve světovém poháru čtyřspřeží (2009)

Od roku 2012 závodí Jiří pod hlavičkou vlastního JK Moravský Krumlov a zapřahá koně plemene český teplokrevník pocházející z jeho vlastního chovu a z chovu Ing. Jaromíra Šlesingera z Netolic. Jiří Nesvačil sen. má tři syny, kteří se všichni věnují vozatajskému sportu.


Jan Nesvačil
• narozen dne 10. 02. 1990
• nejmladší ze 3 synů Jiřího Nesvačila
• vystudoval, SOU a SOŠ Charbulova v Brně
• mimo práci pomáhá se zapřáháním a sám závodil s jednospřežím. Rád by do budoucna začal závodit s dvojspřežím.

• mezi jeho úspěchy patří:
- 5 místo na MČR v jízdě spřežení v Bolehošti – Lipinách (2006)
- 4 místo na MČR v jízdě spřežení v Bolehošti – Lipinách (2011)
- 16 místo na Mezinárodních závodech v Kladrubech nad Labem (2012)
- 1 místo v jízdě jednospřeží v Semicích (2012)