Domů » Aktuality » Rudolfův pohár 2019

Rudolfův pohár 2019

I v roce 2019 jsme se již tradičně zúčastnili našich první venkovních závodů v Kladrubech nad Labem. Těchto závodů se účastnil jen Jan Nesvačil s dvojspřežím. I přesto, že na závody odjel se třemi koňmi, bohužel již na veterinární inspekci nemohla nastoupit Arcona a pro drobné zranění jsme jí nechali odpočívat.

Kladruby 2019 - drezuraDo dalších soutěží tak nastoupili jen Arnie a Apol. Jelikož s Apolem bylo počítáno především do maratonu, svou první drezuru příliš nezvládl a nervozita se nakonec podepsala na všech a i na výsledku. S výsledkem 83,21 tr. b. jsme již nemohli počítat s dobrým celkovým umístěním a tak jsme zbytek závodů pojali především jako trénink na nadcházející sezonu.
Maraton, který byl na první závody postaven velmi složitě, jsme s nově sestaveným dvojspřežím zajeli především na jistotu. Vše se povedlo a do cíle jsme dojeli všichni v pořádku.

Kladruby 2019 - maratonZávěrečný parkur se nám příliš nepovedl. A nasbírali jsme celkem 50 tr.b. Jelikož toto dvojspřeží bylo víceméně náhradní, odvezli jsme si přinejlepším další zkušenosti. Doufáme, že nadcházející závody a sezóny budou již lepší.