Domů » Aktuality » Sézona 2017

Sézona 2017

Shrnutí naší sezóny 2017

Sezónu, která nám pomalu končí jsme zahájili celkovým vítězstvím v zimním halovém poháru. V Lysé nad Labem jsme zvítězili a se čtyřspřežím jsme vyhráli. Ve dvojspřeží nás letos reprezentoval jen Jan Nesvačil v Brně.

Venkovní sezónu pro nás otevřeli již klasicky závody CAI 3* v Kladrubech nad Labem. Tam jsme jeli se dvěmi spřeženími. Ve dvojspřeží nás reprezentoval Jan a se čtyřspřežím Jiří sen.
Jan se koňmi Carmen a Zeta umístili na celkovém velmi pěkném 6.místě.
Jiří sen. se s koňmi Arnie, Dietward, Čardáš, Jasmín a Putin umístil na celkovém 2.místě za synem a reprezentantem NH Kladruby nad Labem Jiřím jun.

Fábiánsebastyén 2017Na druhé závody jsme vyrazili do maďarského Fabiánsebestyánu ve složení Jiří sen. s koňmi Arnie, Carmen, Dietward, Jasmín a Zeta. Celkově jsme si odvezli 7. místo. Lépe skončil Jiří jun., který skončil celkově na 5.místě. Týmově jsme však skončili na skvělém 2.místě.

Dále jsme jako již tradičně pořádali závody u nás domaXXVI. ročník Memoriálu Jana Branče.
Závody proběhly v červnu a počasí nám přálo. A tak se sjelo hojný počet vozatajů a diváků.

Dalším naším výjezdem byly závody v rakouském Altenfeldenu. Nejvíce se zde dařilo Jiřímu sen. který se svým čtyřspřeží zvítezil. Méně se již dařilo Janovi, který jel se svou párou. Bohužel hodně nevydařený parkur, mu nezajistil dobré umístění a skončil až na konci startovního pole.

Dalšího českého závodu v Nebanicích se účastnil pouze Jan s dvojspřežím. Skvělý výsledek zaznamenal v silné konkurenci v maratonu, kde vybojoval 4. místo. Celkově obsadil s koňmi Carmen, Zeta a Quandt 15. místo.

Zlatá Podkova v HumpolciJiž tradičně jsme se účastnily i finále Zlaté Podkovy v Humpolci. Těchto závodů jsme se účastnili pouze se čtyřspřežím, které vedl Jiří sen. Velmi povedená drezura, kterou se Jiřímu sen. podařila zajet za 49.57 tr. b. mu zajistila 1. místo, další 1.místo si vybojoval i v maratonu. Velké drama nastalo při parkuru, který se mu nepovedl a na paty mu šlapal Jaroslav Juráň ml. I přes potíže v parkuru si 1. místo udržel a v kategorii čtyřspřeží dokázal vyhrát.


MČR Pardubice 2017
Pro nás ukončení závodní sezóny 2017 znamenalo MČR v Pardubicích, které proběhlo v září. Na toto MČR jsme vyrazili s dvojspřežím a čtyřspřežím. Jiří sen. jel se čtyřspřežím a Jan s dvojspřežím. V kategorii čtyřspřeží si Jiří přeměřil síly především s Jaroslavem Juráněm ml. který s pěkně sestavenou čtyřkou letos zvítězil. Ve dvojspřeží nenašel přemožitele Josef Drábek. Náš Jan skončil i tak na velice pěkném 5. místě.